IPTV برای هتل ها و مراکز گردشگری

منبع: آشنا

امروزه، بسیاری از سرویس‌دهندگان باند وسیع ارائه سرویس‌های تلویزیونی را روی شبکه‌های IP آغاز کرده‌اند. به علت توسعه باند وسیع و پیشرفت‌های چشمگیر در ارائه فناوری‌هایی چون ADSL۲+ که توان پخش محتوای چند‌رسانه‌ای را با کیفیت بالا دارد؛ و نیز ارائه استاندارد‌های نوین فشرده‌سازی مانند MPEG-۴ و کاهش هزینه‌های انتقال دیتا و...، بازار IP-TV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا کرده است...

تعداد بازدید : 1679 - تاریخ خبر : سه شنبه 9 مرداد 1397 - 11:34  

IPTV وسیله ای است که تصور می شود میهمانان عزیز وگرانقدر شما می توانند متقاضی آن باشند. با قراردادن IPTV برروی شبکه LAN هتل ها منافع زیادی برای آنها ایجاد خواهدگردید که عبارتست از درآمد مالی و رضایت مشتری.
کافیست هر کدام از اتاقهای هتل شما با یک لینک ارتباطی ساده شبکه به سرورهای مرکزی هتل متصل باشند، تا از طریق یک دستگاه کوچک (STB) که در کنار تلویزیون اتاق گذاشته می شود، ارتباطی دوطرفه بین میهمان و سرورها برقرار شود.
اگر اتاقهای هتل شما هم اکنون از طریق لینکهای شبکه به مرکز داده هتل متصل نیستند، نگران نباشید، این وظیفه را نیز به ما بسپارید. حتی بدون اعمال کوچکترین تغییر فیزیکی و بدون کابل کشی، این امر میسر خواهد شد. منوی سرویس های مربوط به اتاق شامل مجموعه کاملی است، از سرویسهای دیجیتالی برای ایجاد سهولت و راحتی بیش از پیش برای میهمان شما.
از طریق این منو، میهمان می تواند برای صبحانه، نهار یا شام خود، منوی مصور رستوران یا رستورانهای هتل را مرور کرده و همانجا سفارش غذا را بگذارد. همچنین می تواند با اتصال به کافی شاپ، سفره خانه سنتی یا قهوه خانه، میان وعده مورد علاقه اش را سفارش دهد. امکان افزودن فروشگاههای مجازی مانند فروشگاه صنایع دستی نیز وجود دارد.
اتوماسیون کلیه فرآیندهای هتلداری مثل پذیرش و حسابداری نیز از جمله امکانات جانبی این محصول است. به عنوان سرویسهای ارزش افزوده نیز می توان از خدماتی چون اینترنت داخل اتاق،   مرور روزنامه ها از طریق تلویزیون و امکان بازی شبکه داخل هتل اشاره کرد.
در یخش خدمات میهمان می توانید سایر سرویس های هتل  برای میهمانان را به صورت دیجیتالی عرضه کرد.


برای مثال می توان به سرویسهای چون:
• خانه داری
• خشکشویی
• جامه دان
• و سفارش تاکسی اشاره کرد.
همچنین امکان تنظیم ساعت برای بیدار شدن یا صرفاً یادآوری (مثلاً برای خوردن دارو یا شرکت در جلسه) نیز در این منو به میهمان عرضه می شود.

قابلیت های IP-TV

1. پخش رایگان و یا استفاده از تلویزیون و ماهواره با پرداخت هزینه های استفاده در اتاق، اتاق کنفرانس و یا هر محل عمومی دیگر در محدوده هتل
2. پخش کانال های تلویزیونی ماهواره ای و کانال های تبلیغات در اتاق ها، محل های عمومی، رستوران و لابی هتل ها
3. پخش تصویر با کیفیت بالا با رابط کاربر(User Interface) آسان و راحت ونمایش LOGO هتل در کلیه برنامه ها
4. امکان استفاده از فیلم ها و موسیقی های متنوع موجود در سیستم در زمان مورد نظر
5. قابلیت استفاده از برنامه های رادیویی و تلویزونی با امکان انتقال زمان (Time Shift). با استفاده از این قابلیت، استفاده از برنامه های رادیویی و تلویزیونی در زمان مورد نظر استفاده کننده فراهم می گردد.
6. بدون نیاز به سیم کشی های چند گانه برای سیستم های شبکه ای استفاده از سرگرمی های تلویزیونی، رادیویی و اینترنتی در اطراف ساختمان هتل
7. استفاده از راهنمای الکترونیکی فیلم و موزیک درخواستی (EPG)
8. ارائه سرویس اینترنت پر سرعت در داخل اتاق به همراه سیستم صدور صورتحساب استفاده از اینترنت
9. نمایش اطلاعات در مورد امکانات و فعالیتهای مختلف موجود در هتل
10. درخواست سرویس های اتاق مانند روم سرویس، لاندری، خانه داری وغیره ...
11. نمایش صورتحساب. میهمان هتل می تواند در هر لحظه صورتحساب خود را مشاهده نماید
12. پیغامها. امکان دریافت پیغامها مستقیماً بر روی تلویزیون داخل اتاق
13. تحویل اتاق (Check out). هر زمانی که میهمان هتل بخواهد می تواند از داخل اتاق و در زمان مورد نظر کارهای مربوط به تحویل اتاق و خروج از هتل را انجام دهد.
14.  در شبکه IPTV تبلیغات نیز با توجه به سلیقه استفاده کننده از مجموعه های تعریف شده در سیستم و بر اساس آنچه استفاده کننده به عنوان علاقه مندیها تعریف نموده، انتخاب و پخش می گردد و بدین ترتیب بیشترین تاثیر گذاری را خواهد داشت.
15. آموزش از راه دور. با توجه به زیرساخت مناسب و گستردگی توزیع  IP-TV، برنامه‌های آموزش از راه دور الکترونیکی می‌تواند از طریق این سرویس به کاربران برسد.
16. سرویس‌های تلفنی گوناگون. تلفن معمولی، تلفن تصویری و ویدئو کنفرانس انواع سرویس‌های تلفنی هستند که می‌توانند توسط IP-TV ارائه شوند.
17. ویدئو و موسیقی بر طبق تقاضا.  این سرویس در واقع یک سرویس برای استفاده شخصی مشترکان است که در آن کاربر قادر به انتخاب و دانلود محتوای ویدئویی مورد علاقه خود است. این سرویس برای اپراتورها یک سرویس درآمدزاست و شامل این بخش‌ها است:
- فیلم بر طبق تقاضا که کاربران از یک "بانک فیلم" فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند.
- برنامه‌ها و محتواهای ذخیره‌شده‌ای که لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و کاربر می‌تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده کند. مثل: اخبار، رویدادهای ورزشی، برنامه‌های آموزشی و...
18 .  دوربین مدار بسته  CCTV (Closed-Circuit Television)
19. خرید از طریق تلویزیون  TV shopping
20.  چت chat

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان